Jeļena – sieviete vīriešu pasaulē

07. septembris 2020

2015. gada janvārī Jeļena Merzļakova sāka strādāt par tehniskās uzturēšanas nodaļas administratori, bet kopš 2019. septembra viņa ir tehniskās uzturēšanas nodaļas vadītāja. Paprasīsim, kā tad viņai SOL uzņēmums un jaunais amats patīk, un ko interesantu vēl viņa mums var pastāstīt.

Kā tu nonāci SOL uzņēmumā?
Meklēju jaunu darbavietu un ieraudzīju SOL darba sludinājumu, taču kandidēt neplānoju, jo sludinājums galīgi neuzrunāja. Taču pēc dažām nedēļām savu CV tomēr aizsūtīju. Tiku uzaicināta uz pārrunām, un pēc tam bija skaidrs, ka šis darbs man jādabū. Pēc 3-4 dienām man piezvanīja un pateica, ka darbs ir tavs. Viss bija jāapgūst 10 dienu laikā, jo vadītājs plānoja doties ilgākā atvaļinājumā. Nekāda iedzīvošanās perioda, uzreiz visu darīt nācās vienai pašai. Patiesībā nebija grūti, tika nedaudz baisi.

Ar ko nodarbojies pirms SOL?
Esmu beigusi arodskolu un ieguvusi maiznieka–konditora profesiju kā arī Tallinas Transporta skolā apguvusi infotehnoloģijas pamatus. Esmu strādājusi Lukoil benzīntankā par klientu apkalpotāju, veikala vadītāju, ToruAbis par dispečeri un radio par sekretāri.

Kā ieguvi kvalifikāciju?
Kad jau ilgāku laiku biju strādājusi par administratoru, sagribējās mācīties tālāk. Likās, ka vienīgā pareizā izvēle būs nekustamo īpašumu pārvaldnieku kursi un pēc tam arī attiecīgas profesijas iegūšana. Tā kā tai laikā notika tehniskās uzturēšanas nodaļas pārformēšana, bija nepieciešams apgūt tehniskās uzturēšanas vadītāja amatu, lai varētu aizvietot no darba aizgājušo darbinieku. 40 mācību stundas, pārbaudes darbs un eksāmens. Pārbaudes darbam pielaiž tikai tad, kad tests ir nokārtots. Pārbaudes darbam tika izvēlēta izlietnes un maisītāja nomaiņa. Ar to ideāli tiku galā neskatoties uz to, ka izlietne sver apmēram tik pat daudz cik es pati.

Kas tavā darbā sagādā vislielākās grūtības?
Nekā grūta nav. Ļoti labi jāpazīst tehniskās uzturēšanas sistēmas, un te bez zināšanām un pieredzes neiztikt. Varētu dalīties pieredzē ar citiem reģioniem un valstīm. Piemēram, kā tiek strādāts Latvijā.

Kas tev darbā visvairāk patīk?
Mans darbs nav vienmuļš – tiekos ar daudziem cilvēkiem un iegūstu interesantu pieredzi.

Kas tev visvairāk patīk SOL uzņēmumā?
SOL neierobežo. Uzņēmums ļoti uzticas. Varu plānot savu darba dienu, varu līdzi runāt uzņēmuma attīstības jautājumos.

Vai tu ieteiktu SOL saviem draugiem?
Noteikti.

Kā izskatās tava ikdiena?
Ar tehniķi pārrunājam iepriekšējās dienas veikumu, izskatām problemātiskos jautājumus un objektus, kur vēl jāstrādā. Tad darbu norīkojumi tehniķiem, daudz papīru, rēķini, tikšanās ar klientiem objektos un klientu sapulces.

Vai arī pašai kas jādara ar savām rokām?
Nē, nē. Ar izlietni gan pati lieliski tiktu galā, bet citus darbus tomēr veic tehniķi.
Kādus paņēmienus izmanto saziņā ar tehniķiem?
Viņi ir vīrieši, es sieviete. Apzinos, ka viņi mani uztver kā sievieti nevis kā vīrieti. Drīzāk rūpējas par mani. Viņi ir tik atšķirīgi, un es viņus pazīstu pietiekami ilgi/labi, ka māku atrast pareizo pieeju.

Ar ko tu nodarbojies brīvajā laikā?
Esmu fiziski aktīva, skrienu mežā, braucu ar velosipēdu, rudenī eju lasīt baravikas. Pa nedēļas nogalēm kopā ar draudzenēm bieži ceļoju, piemēram, braucam atpūsties uz Palangu vai kruīzā uz Stokholmu. Patīk apmeklēt koncertus. Audzinu meitu vai varbūt viņa audzina mani. Mīlu kaķus. Patīk skaisti un ātri automobiļi.

Par ko tu gribēji kļūt bērnībā?
Par ārstu.

Kāds jautrs notikums?
Braucu darba automobilī no viena objekta uz otru. Kad bija jāapstājas, pēkšņi automobiļa aizmugures sēdeklī ielēca divi vīrieši un vēlēja braukt uz Tatari ielu. Kungi domāja, ka darīšana ir ar taksometru. Uzsaucu viņiem – hei, uz kurieni nu, šis nav taksometrs. Vīri bija ļoti pārsteigti, es arī.

3 fakti par Jeļenu:
• Esmu dzimusi Kamčatkā. Dzīvoju tur 5 gadus, pēc tam pārcēlāmies uz Igauniju.
• 1. klasi pabeidzu Krievijā, 2. klasē nekad neesmu gājusi, Igaunijā mani uzreiz ielika 3. klasē.
• Man ir 16-gadīga meita.