Apkopēja Karina: “Vislabākie uzkopšanas līdzekļi ir ūdens un mikrošķiedras drāna”

23. janvāris 2024

Karina [Karin] ir apkopēja Veru K-Rauta veikalā jau 15 gadus un dažus mēnešus. Viss sākās 2007. gadā, kad tika uzsākta šī veikala būvniecība vien 100 metru attālumā no viņas mājām un uzreiz nodomāja, ka tā būtu lieliska vieta, kur strādāt.

Karina strādā par apkopēju jau 15 gadus

Iepriekš Karina vairāk nekā 20 gadus strādāja par šuvēju, un ļoti vēlējās aktīvāku darbu, jo sēdošais dzīvesveids sāka ietekmēt veselību. 2008. gada martā piezvanīja SOL darbu vadītājs un piedāvāja viņai apkopējas darbu. Karina pieņēma darbu un stājās amatā 1. aprīlī, kad līdz veikala atklāšanai bija atlikušas tikai 22 dienas.

Pirms darba uzsākšanas viņa izgāja ātros uzkopšanas servisa kursus un SOL sadarbības partneris Puhastusimport viņai iemācīja strādāt ar grīdas uzkopšanas mašīnu. Pēc tam Karina ieguva ceturtā līmeņa uzkopšanas speciālista-vadītāja kvalifikāciju Veruma Profesionālās izglītības centrā [Võrumaa vocational education Center]. Tādēļ SOL viņai katru mēnesi maksā arī kvalifikācijas piemaksu.

Karina ir izmēģinājusi roku arī kā darbu vadītāja un darbu vadītāja palīdze Veru-Pelvas reģionā. Viņai šis darbs šķita ļoti interesants, bet arī spriedzes pilns. Viņa juta, ka, tā turpinot, viņa izdegtu, un bija ļoti laimīga, ka varēja mierīgi tupināt K-Rauta veikala apkopējas darbu.

Karinai un viņas ģimenes hobijs ir veca tehnika

Karina ir arī pateicīga veikala kolektīvam, kas pret viņu izturas ļoti saprotoši un izpalīdzīgi. Katru darba dienu viņa uzsāk ar ārējo teritorijas uzkopšanu, pēc tam pāriet uz tirdzniecības zāles grīdām, biroja un koplietošanas telpām.

Garajā laika posmā ir bijuši vairāki interesanti gadījumi, bet viens no spilgtākajiem ir saistīts ar koplietošanas WC uzkopšanu. Kādu dienu WC bija aizdambējusies un bija nepieciešama santehniķa palīdzība. Pakalpojums tika veikts pēc Karinas darba laika, un nākamajā dienā kāda gados jaunāka kasiere stāstīja, ka kāds podā bija iemetis lietussargus. Karina bija ļoti izbrīnīta, kā tas ir iespējams. Pēc tam uzzināja, ka jaunieši tā sauc tamponus.

Karinas un viņas ģimenes hobijs ir vecā tehnika, un viņa ir arī Veru Vecās tehnikas kluba Vänt locekle. 2020. gadā vīrs viņai dzimšanas dienā uzdāvināja VAZ 2101, kuru tas pats bija atjaunojis līdz melnā numura statusam*. Tagad viņa to uzskata par savu trešo pensijas līmeni. Papildus Karinai patīk pastaigas dabā un viņa apmeklē pilates.

Karina uzsver savu mērķi – darbā darīt visu iespējamo, lai klients un arī viņa pati būtu apmierināta ar paveikto. Viņa iesaka visiem, kam patīk uzkopšana, droši izmēģināt apkopēja darbu. “Šī joma ir ļoti attīstījusies,” saka Karina. Viņai vislabākie uzkopšanas līdzekļi joprojām ir ūdens un mikrošķiedras drāna.

Karina savu stāstu noslēdz ar teikumu: “Pārmērīgi uzkoptas dzīvojamās telpas (domājot pa savām mājām) ir nedzīvotas un neizbaudītas dzīves pazīme.”

*Melno numuru piešķir vecam transportlīdzeklim, kas atbilst par vēsturisku spēkratu reģistrējama transportlīdzekļa tehniskajām prasībām un oriģinalitātei noteiktajām prasībām. Saskaņā ar transporta dienesta aprakstu, vēsturiskais spēkrats ir zinātnes vai tehnisko attīstību atainojošs transportlīdzeklis ar kultūrvēsturisku vērtību, kas interesē kolekcionārus vai muzejus, kopš kura izgatavošanas ir pagājuši vismaz 35 gadi, un kas ir atzīts par vēsturisku spēkratu.