Prieks par veicamo darbu un radošums ikdienā: iedvesmojošs stāsts par diviem lieliskiem SOL ceļa marķējumu krāsotājiem

23. aprīlis 2024

Oove [Ūve] un Jaanus [Jānuss], divi aizrautīgi SOL Parkingline (Parkimisjoon) komandas ceļu marķētāji, savu dienu sāk agri no rīta, kad virs pilsētas vēl tikai aust gaisma. Vasaras mēnešos viņi ir gatavi doties ceļā jau piecos no rīta, lai objektā būtu sešos. Pašlaik, kamēr vasaras sezona vēl tikai priekšā, viņi dienu sāk nedaudz vēlāk – ap 7-8 no rīta. “Tā kā vasaras sezona vēl nav sākusies, sākam darbu nedaudz vēlāk, kad ir sausāks, un skatāmies, vai varam kaut ko darīt,” paskaidro Oove.

Oove (pa kreisi) un Jaanus (pa labi) SOL Parking Line (SOL Parkimisjoon) biroja priekšā.

Lai stātos pretī jaunas dienas izaicinājumiem, Oove un Jaanus iepriekšējā vakarā rūpīgi sagatavojas, pārbaudot krāsas, tīrot šablonus un pārliecinoties, ka viņiem ir viss nepieciešamais darbam. Oove stāsta, ka šāda sistēma palīdz efektīvāk izmantot savu laiku un būt gataviem nākamājā rītā nekavējoties uzsākt darbu. Īpaši svarīgi tas ir vasaras sezonā, kad objektā jāierodas agri no rīta. Katru rītu darbinieki saņem nepieciešamos rasējumus un dienas plānu, kurā ir norādīti uzdevumi, kurš kurā objektā strādās konkrētajā dienā. “Atbilstoši dienas plānam sagatavojam nepieciešamās krāsas un šablonus – nokomplektējam auto,” piebilst Oove.

Jaanus un Oove objektā marķē gājēju pāreju.

Oove, kurš SOL Parkimisjoon strādā jau gandrīz desmit gadus, un Jaanus, kurš strādā nepilnu gadu, ir ceļu marķējumu krāsotāji ar pieredzi būvniecības jomā. Oove ir iepriekšējā darba pieredze gan kā projektu vadītājam, gan pārdošanas vadītājam. Viņi uzskata, ka marķētāja darbs ir ļoti daudzveidīgs un prasa spēju pielāgoties, bet visu var apgūt darba gaitā – ir tikai jāgrib. Ir svarīgi saprast, ka tas ir vismaz divu cilvēku darbs, tas nozīmē, ka darbu vienmēr veic vairāki darbinieki kopā, tas pievieno cilvēcisko attiecību aspektu. Oove uzskata, ka vieglāk ir sadarboties ar partneri, kurš ir aptuveni vienā vecumā ar viņu. “Ja mans pārinieks būtu, piemēram, 20-gadīgs, vienkārši nesaskanētu, jo mūsu pasaules būtu pārāk atšķirīgas. Kā jau ar cilvēkiem, katrs ir atšķirīgs un ar ikvienu ir jāatrod kopīga valoda,” atzīst Oove. Jaanus piebilst, ka labas sadarbības noslēpums slēpjas savstarpējā sapratnē. “Galvenais, lai ar kolēģi būtu uz viena viļņa,” viņš domā.

Jaanus darba dienas rītā, komplektējot darba auto.

Uz jautājumu, kādi ir galvenie izaicinājumi darbā, Jaanus smaidot atbild: “Cīņa ar Māti Dabu.” Katra diena nes jaunus izaicinājums – vai tas būtu lietus un mainīgi laikapstākļi, vai objekta sarežģītība – tas viss ietekmē darbu, bet viņi ir gatavi stāties pretim visiem šķēršļiem. Un viņiem ir prieks, ja pasūtītājs sadarbojas un atbalsta idejas un piedāvātos risinājumus. “Tas ir ļoti labi, ja varu piedāvāt tādu risinājumu, par kuru pasūtītājs pats nav iedomājies, ka var darīt arī citādi un labāk,” atzīst Oove.

Oove konts Instagram @oskaronu.

SOL Parkimisjoon komanda veic dažādus darbus – autostāvvietu, sporta un rotaļu laukumu, daudzstāvu autostāvvietu, ražošanas ēku un noliktavu marķējumu krāsošanu, kā arī ceļazīmju un barjeru uzstādīšanu. Neraugoties uz garo pakalpojumu sarakstu, Oove nav viena konkrēta iecienītākā darba. “Patiesībā, tā kā mums ir četri gadalaiki – ziema, pavasaris, vasara, rudens. Tā kā ziemā ir tikai iekšdarbi, tad, kad tuvojas pavasaris, jau gribas strādāt ārā un darbs ārā kļūst par patīkamāko darbu. Bet līdz oktobrim esam ārā visu laiku, tad sāc domāt, ka gribi jau atkal strādāt iekštelpās,” dalās Oove.

Darbs un atpūta – divi svarīgi aspekti, kas ietekmē mūsu ikdienas dzīvi un palīdz līdzsvarot mūsu labsajūtu. Brīvajā laikā Oove patīk ienirt grāmatu pasaulē, laižoties aizraujošu stāstu un vēsturisku faktu virpulī. Darba intensitāte vasaras mēnešos atstāj maz laika citām aktivitātēm, bet viņa kaisle pret lasīšanu vienmēr saglabājas. Jaanus savukārt priecājas par izbraucieniem ar velosipēdu un izbauda kustības svaigā gaisā. “Vasara man galvenokārt ir saistīta ar riteņbraukšanu, tāpēc, ja vien tas ir iespējams, ja ir atbilstoši laikapstākļi, pēc darba nobraucu 15-20 kilometrus, un, ja vēl paliek laiks, tad risinu krustvārdu mīklas,” piebilst Jaanus.

Oove objektā marķē ietves malu.

Papildus grāmatu lasīšanai Oove ir vēl viens ļoti aizraujošs hobijs – Instagram konts par marķējumu krāsošanu. Konts tika izveidots pirms aptuveni trim gadiem, kad Oove nomainīja savu podziņtelefonu pret jaunu. Kā stāsta Oove, iemesls, kāpēc viņš nolēma izveidot šādu kontu, ir ļoti vienkāršs: “Tieši tādēļ, ka kaut kādu iemeslu dēļ nevienam citam nav šādas tēmas.” Oove stāsta, ka tas viņam ir tikai hobijs, tam nav nekāda lielāka mērķa. “Tikmēr, kamēr es šeit strādāju, es tur likšu fotogrāfijas,” viņš piebilst.

Darbs Parkimisjoon komandā gan Jaanus, gan Oove sniedz daudz prieka un, pats galvenais, iespēju būt aktīviem. Uz jautājumu, vai viņiem patīk darbs SOL Parkimisjoon komandā, Jaanus atbild: “Kādēļ lai nepatiktu? Darbu jau nav tik viegli atrast, tāpēc jāturas pie tā, kas ir,” viņš saka. Jaanus noteikti ieteiktu SOL arī draugiem. Oove izceļ darba fizisko raksturu, kas dažiem var būt izaicinājums, bet lieliski atbilst viņa dzīvesveidam. “Patiesībā tas ir fiziski diezgan grūti. Dienā ir jānoliecas tūkstoš reižu un jānometas ceļos otrs tūkstotis reižu, tādēļ tas patiešām var nebūt piemērots darbs ikvienam,” viņš saka un piebilst, “manuprāt, šis ir labs darbs tiem, kuri vēlas daudz kustēties un būt aktīvi. Protams, es iesaku! Patiesi aizraujošs!”

Ceļa marķējumu krāsotāju darbs SOL ir daudzveidīgs un aktīvs. Oove un Jaanus ir labs piemērs aizrautībai un dedzībai darbā. Viņu stāsts ir par to, kā darbs SOL piedāvā ne tikai karjeras iespējas, bet arī iespēju strādāt darbu, kas sagādā prieku un gandarījumu.

Iepazīsties ar SOL Parkimisjoon komandas ikdienu tuvāk šeit: