Mūsu kolektīvs   /   SOL strādā daudz dzīvnieku draugu - SOL

SOL strādā daudz dzīvnieku draugu

03. marts 2021

bezpeļņas organizācija Gabrieli Loomade Elu kaki

Vai jums patīk kaķīši? Mazi vai lieli, spalvaini vai bez spalvām mīksti murrātāji? Viņi diktē jūsu laika izmantošanu, ja palaimējas, pārveido jūsu māju un palīdz iztērēt jūsu grūti nopelnīto naudu. Un par visu šo lielo darbu viņi no jums gaida tikai daudz mīlestības, rūpes un siltu istabu.

Bet ir arī kaķēni, kuriem nav savas mājas, kuri dzīvo uz ielas un cīnās par savu dzīvību. Tie nav vajadzīgi nevienam, un siltas mājas ir tikai sapnis. Šādu nelaimīgu dzīvnieku glābšanā, ārstēšanā un patversmes nodrošināšanā ir iesaistītas nevalstiskās organizācijas. Tās nodrošina patvērumu un rūpējas par pamestiem bezpajumtes kaķiem, ar mērķi atrast tiem īstas mājas.

bezpeļņas organizācija Gabrieli Loomade Elu

SOL ir lieliska tradīcija Ziemassvētku laikā labdarības ietvaros atbalstīt tos, kam tas nepieciešams. Tā vietā, lai sagatavotu Ziemassvētku dāvanas saviem klientiem un partneriem, mēs pagājušo Ziemassvētku laikā pēc darbinieku izvēles devāmies brīvprātīgi palīgā mīļdzīvnieku glābšanas un patversmju organizācijām.

Lielākā daļa nevalstisko organizāciju, kas nodarbojas ar dzīvnieku glābšanu un nodrošina viņiem patversmi, valsts neatbalsta. Tās ir privātu personu izveidotas bezpeļņas organizācijas, kas darbojas uz ziedojumu pamata. Šādu nevalstisko organizāciju galvenie izdevumi ir medicīnas izdevumi, pārtika un higiēnas preces. Daudziem uz ielas atrastajiem kaķiem ir dažas veselības problēmas, viņi ir nepietiekami baroti un ļoti bailīgi.
Šādu kaķēnu uz ielām ķeršana, viņu ārstēšana, sterilizēšana, patversmes nodrošināšana, socializācija un īstu māju meklēšana ir brīvprātīgs darbs, kas tiek veikts bez atalgojuma. Daži kaķēni patversmē dzīvo vairākus gadus, pirms viņiem izdodas atrast savas īstās mājas.

SOL Latvijas darbiniece Inga savāktās mantas saliekot automašīnā

SOL darbinieki ļoti mīl dzīvniekus. Daudziem mājās ir kaķis, suns vai pat vairāki. Mēs rūpējamies par dzīvniekiem un vēlamies dot ieguldījumu viņu labklājībā. Ziemassvētkos mēs nolēmām atcerēties šos nelaimīgos bezpajumtes kaķēnus. Decembrī darbiniekiem nodevām uzaicinājumu labdarībai, savākt objektos visus darba kārtībā esošos darba rīkus, kas tur nav īsti vajadzīgi vai netiek vispār izmantoti – šķipeles, birstes, līstes, slotas utt. un nogādāt tos birojos.

Turklāt mēs lūdzām savās mājās pārskatīt neizmantojamos, bet tomēr kārtīgus tekstilizstrādājumus, segas, spilvenus, gultas veļu, frotē dvieļus utt. Ja iespējams, aicinājām paņemt līdzi kaķu barību, smiltis un visu pārējo, kas kaķiem nepieciešams. Uz Ziemassvētkiem katrā mūsu birojā bija savākts daudz kas kaķiem nepieciešamais. Tika atnesti kārtīgi darba rīki, putekļu sūcēji, kaķu guļvietas un mājas, skrāpēšanas stabi, pārtika un daudz tekstilizstrādājumu. Visas savāktās lietas tika pārbaudītas, lai pārliecinātos, ka palīdzību vajadzīgiem netiktu piegādāti nevajadzīgi vai nekorekti priekšmeti.

SOL darbiniece Sirje Pērnavas dzīvnieku patversmē

Tallinas darbinieku savāktie priekšmeti tika piegādāti bezpeļņas organizācijai Gabriel Loomade Elu MTÜ. Tartu savāktās lietas aizveda uz bezpeļņas organizāciju Tartu Kassikaitse MTÜ, Paides lietas nonāca bezpeļņas organizācijām Paikass un Kassivari, Pērnavā savākto nodeva Pērnavas dzīvnieku patversmei un Jehvi (Jõhvi) savākto – Kohtla-Jerves Gray Dogs dzīvnieku patversmei. Arī Latvijas darbinieki piedalījās labdarības projektā, un viņu savāktie priekšmeti nonāca Revic dzīvnieku patversmē Ozolniekos, netālu no Rīgas.

Kaķēni nedzīvo Murru zemē. Viņi dzīvo uz tās pašas planētas, kur cilvēki, sauktu par ZEMI. Mūsu sapnis ir, lai visiem kaķiem būtu savas mājas. Mēs rūpējamies par saviem mājdzīvniekiem, nepametam tos un neļaujam viņiem nekontrolējami vairoties. Cilvēki var izdarīt izvēli, dzīvnieki nevar.
Pētījumos teikts, ka kaķu cilvēki ir patstāvīgāki, ziņkārīgāki, mazāk aizspriedumaini, ar liberālāku pasaules uzskatu, un ir atvērtāki jaunām pieredzēm.

Kaķu cilvēku kaķīši ir vakcinēti, baroti un nēsā čipus. Ja jūsu kaķis jau ir laimīgs un apgādāts ar visu nepieciešamo, esiet tik labs un sniedziet palīdzību kaķiem, kuriem visa tā vēl nav. Ziedojumus varat veikt visām atbilstošajām nevalstiskajām organizācijām.

SOL darbiniece Aime kopā ar Tartu Kaķu aizsardzības biedrības pārstāvi Sīri

Neliela izvēle zemāk, atbalstāt arī Jūs:

“TUTTI Palīdzība Dzīvniekiem” Dzīvnieku aizsardzības biedrība, LV30HABA0551028417276, HABALV22
Biedrība “Saldus Dzīvnieku patversme”, AS”SEB banka”: LV43 UNLA 0050 0197 0165 0
KRISTĪNES ČILVERES DZĪVNIEKU DRAUGU BIEDRĪBA, AS Swedbank: LV71HABA0551039535066
Jūrmalas Dzīvnieku aizsardzības biedrība, Konta Nr. LV07HABA0551037169612,
*pārskaitījuma pamatojumā lūdzam norādīt: ziedojums Slokas dzīvnieku patversmei.
Cēsu dzīvnieku aizsardzības biedrība, konta numurs ziedojumiem: LV72UNLA0050024572662

Stāsta autors: SOL viens no lielākajiem kaķu draugiem Elina Schults, kuras mājās jau dzīvo 3 izglābti kaķīši.

Darbinieku savāktās mantas Tallinas birojā

Ozolnieki, dzīvnieku patversmes Ķepu Ķepā darbinieki

Gabriels stāstot par saviem kaķiem