Vasaras darbiniece Anita: “Ja ir mērķis, tad arī strādāšana ir patīkama”

22. maijs 2023

Anita strādāja SOL pagājušajā vasarā, viesnīcā aizvietojot darbiniekus atvaļinājumu laikā. Ikdienā Anita strādā elektronikas veikalu ķēdē un komunicē ar klientiem. Jautājām Anitai, kāds viņai šķita darbs SOL un kādēļ viņa izlēma strādāt vasarā, sava atvaļinājuma laikā.

Kādu darbu strādā ikdienā?

Ikdienā esmu lielas elektronikas veikalu ķēdes pēcapkalpošanas klientu atbalsta speciāliste. Vienā uzņēmumā esmu nostrādājusi jau vairāk nekā 10 gadu. Ikdienā komunicēju ar klientiem, atbildu uz zvaniem un vēstulēm. Risinu biznesa un privāto klientu problēmas saistībā ar tehnikas iegādi, garantiju, maiņu un piegādi. Klientus apkalpoju tā, lai viņi vēlētos pie mums atgriezties un justos droši. Visas problēmas ir atrisinātas un viss ir kārtībā. Darbs ir aizraujošs, nav rutīnas un uzņēmumā esmu ļoti attīstījusies.

Ar ko nodarbojies brīvajā laikā?

Ļoti daudz brīvā laikā pavadu dabā. Tur var uzlādēt savas baterijas. Vakaros doties pie jūras vērot saulrietu, vai nedēļas nogalēs noiet nepieciešamos soļus veselības takās ir labi gan garīgajai, gan fiziskajai veselībai.

Daudz ceļojam Igaunijā, meklējam jaunas atklājamas vietas, bet dažkārt braucieni aizved arī uz ārzemēm. Katru gadu vismaz 4 reizes cenšos atrast laiku sev. Pēdējais atvaļinājums bija Polijā, pirms tam devāmies uz siltām zemēm. Tur var atslēgties un izbaudīt sauli. Mājās vienmēr šķiet, ka kaut kur ir jāsteidzas. Arī saule mums ir tāda, ka tā ir jāgaida.

Kādēļ izlēmi sava atvaļinājuma laikā strādāt SOL?

Esmu ilgstoši strādājusi vienā uzņēmumā un dažkārt rodas jautājums, kā ir citā uzņēmumā, kā arī vēlēšanās darīt ko citu. Tajā pašā laikā esmu tik apmierināta ar saviem komandas biedriem, vadītāju un darbu, ka darba maiņu neesmu nopietni apsvērusi. Atvaļinājuma laikā rokas niezēja nopelnīt papildu naudu un izlēmu pamēģināt sev kaut ko pavisam jaunu. Tāds izaicinājums pašai!

No paziņas dzirdēju, ka, saistībā ar darba apjoma palielināšanos un darbinieku atvaļinājumiem, SOL vasarai meklē viesnīcu numuru apkalpotājus uz aizvietošanas laiku. Redzēju, ka viesnīca atrodas Tallinas vecpilsētā. Gar šo ēku esmu daudz gājusi arī iepriekš un radās interese ieskatīties t. s. “virtuves” pusē. Saprast, kā notiek dzīve viesnīca, ko tu kā viesis nepamani. Radās iespēja kādu laiku darīt ko citu un, protams, laba iespēja nopelnīt papildu naudu savam nākamajam atvaļinājumam. Aprēķināju, ka šīs aizvietošanas laikā es varētu nopelnīt biļešu naudu atvaļinājumam siltās zemēs.

Kas tev patika SOL vasaras darbā?

Sniedzu piekrišanu un vēlāk radās šaubas, vai tikšu galā. Es taču nekad iepriekš neko tādu nebiju darījusi. Sapratu, ka parastā mājas uzkopšana tomēr nav tas pats. Ierados un biju patīkami pārsteigta, kā mani uzņēma. Saņēmu darba apģērbu un man parādīja, kā noris darbs. Paskaidroja, kādā secībā kas ir jādara. Pirmās dienas strādājām pārī ar pieredzējušu numuru apkalpotāju, no kuras varēju mācīties darba knifus un kā panākt kvalitāti. SOL ir ļoti mūsdienīgi darba piederumi un uzkopšana ir bez ķīmijas. No trešās dienas jau precīzi zināju, kā jāveic darbs un kāds rezultāts tiek sagaidīts. Mani vairākkārt uzslavēja gan darbu vadītājs, gan viesnīcas darbinieki.

Strādāju tur divas nedēļas un beigās patika sajūta, ka esmu tikusi galā! Kad vasaras darbs beidzās, sapratu, ka esmu nopelnījusi nākamā atvaļinājuma biļešu naudu un varu atļauties arī SPA nedēļas nogali.

Vai tu vēl strādātu SOL sava atvaļinājuma laikā?

Noteikti, ja radīsies iespēja. Man patika tā sajūta, ka var izkustēties, iepazīties ar jauniem cilvēkiem un sevi pārbaudīt. Strādājot viesnīcā, iepazinos ar kādu kolēģi, ar kuru joprojām sazināmies. Viņa ir bijusi mans klients arī elektronikas veikalā.

Lielākās bailes bija, ka “es neprotu”, bet visi bija tik atbalstoši un patīkami, ka šīs bailes pazuda līdz otrās dienas vakaram. Noteikti ir patīkami arī saņemt papildu naudu – var atļauties iegādāties kaut ko lielāku un drošāk plānot jaunu atvaļinājumu. Ja ir mērķis, tad arī strādāšana ir patīkama.