Papildu darbs deva iespēju papildināt ceļojumu un pārgājienu pieredzi

25. jūnijs 2024

Mertens Kala (22) ir students, agrākais desmitcīņnieks un uzņēmējs, kura dzīvi piepilda daudzpusīgas aktivitātes. Strādāt SOL viņš atnāca pēc korporācijas drauga Karla ielūguma, šķita, ka šāds papilddarbs ir laba iespēja atslēgt domas no skolas dzīves un izlauzties no ikdienas rutīnas.

Pašlaik Mertens universitātē studē fiziku, nākotnē viņš vēlētos tuvāk iepazīt kodolenerģētiku.

Mertens ir strādājis SOL vairākas reizes. Pagājušajā vasarā viņš veica trimmerēšanas darbus dažādos objektos, nesen divas nedēļas aizstāja sētnieku. Drīzumā viņu gaida ceļojums uz Maltu, kuru plānots apceļot ar mugursomu – tas arī bija papilddarba veikšanas mērķis. Pēc Maltas ceļojuma viņš plāno atgriezties darbā, lai sakrātu naudu jaunam ceļojumam uz Zviedriju. Papildu naudas pelnīšana viņam dod iespēju papildināt savu ceļojumu aprīkojumu.

Mertens sevi uzskata par perfekcionistu, kuram ir svarīgi, lai viss būtu kārtībā un izdarīts īstajā laikā. Pirmajā darbdienā viņu nobiedēja lielais darba daudzums objektos, jo viņš vēlējās visu izdarīt maksimāli pamatīgi. Darba gaitā viņš iemācījās vienlaikus risināt vienu lietu un savu darbu paveikt pēc iespējas efektīvāk, veltot tam pēc iespējas mazāk laika.

Ceļošana ir Mertena lielā aizraušanās, Igaunijā viņš ir izgājis lielāko pārgājienu taku daļu.

Parasta darbdiena Mertenam sākas agri, jau ap pieciem no rīta. Dienā viņš noiet ap 40 000 soļu, sākot ar prioritārajiem darbiem, kuriem jābūt paveiktiem līdz astoņiem rītā, un pēc tam pārejot uz citiem objektiem. Darbā viņu iepriecina tas, ka objektā strādājošie cilvēki viņu jau atpazīst sejā un priecīgi sveicina.

Mertens universitātē studē fiziku, nākotnē vēlas studēt kodolenerģētiku. Eksāmenu periodā viņš cenšas pārbaudījumus nokārtot iespējami ātri, lai varētu vairāk laika veltīt darbam.

Mertenam nav problēmu piepildīt savu brīvo laiku, viņš lasa grāmatas, daudz ceļo, mācās vācu valodu un spēlē ģitāru. Viņa skolēnu firma, kas ražo zobu pastas tabletes, 2021. gadā uzvarēja konkursā Ajujaht. Mertens pats uzņēmuma darbībā vairs aktīvi neiesaistās, bet dod citiem padomus un viņam tajā ir neliela dalība. Viņa sapņu galamērķis ir Jaunzēlande, kur viņš vēlas doties Auroras ceļā.

Mertens darbu SOL iesaka visiem studentiem un korporācijas biedriem, jo šis darbs nodrošina fizisku aktivitāti, iespēju atslēgties no skolas dzīves un atpūtināt galvu.