Mūsu kolektīvs   /   Vasaras darbi autostāvvietā - SOL

Vasaras darbi autostāvvietā

25. maijs 2023

Uzņēmumā SOL Parkimisjoon jau 7 gadus strādā Rolands, kurš ir marķētājs Tartu nodaļā. Pirms stāšanās darbā Parkimisjoon, viņš 15 gadus strādāja Somijā, bet, tā kā ģimene bija Igaunijā un meita sāka iet pirmajā klasē, viņš izlēma atgriezties Igaunijā. Pēc neliela atvaļinājuma viņš uzsāka darba meklējumus un redzēja Parkimisjoon darba piedāvājumu, kas viņu ieinteresēja un aicināja kandidēt, beigās viņš arī tika izvēlēts.

Kā izskatās parasta Rolanda darbdiena?

Vasarā viņš darbdienu uzsāk jau pulksten 6, jo pārsvarā ir jāizbrauc no Tartu. Tālākās vietās, piemēram, Jehvi, Kivieli un Narvā autostāvvietām jābūt marķētām jau no rīta. Ja ir lietainas dienas, viņš var sākt darbu vēlāk un vairāk nodarboties ar apkopes darbiem, tīra mašīnas un šablonus. Ziemā marķēšanas ir mazāk, pārsvarā strādā telpās, tādēļ darbdienu var uzsākt ap plkst. 8 vai 9, atkarīgs no klienta. “Darbdienu vienmēr noslēdzu garāžā, kur sagatavoju nākamās dienas krāsas un šablonus, kā arī sakomplektēju auto, lai no rīta būtu ērti startēt.” Saka Rolands.

Par lielāko izaicinājumu darbā Rolands uzskata to, ka jaunu būvju plāni un realitāte nesakrīt. Problēma rodas tad, ja ir plānotas 20 stāvvietas, bet vietas pietiek tikai 19, tad ir jāsazinās ar projektētāju vai klientu un jāmeklē risinājumi, bet tas viss ir ļoti laikietilpīgi. Katram klientam ir ierēķināts konkrēts darba laiks un pie nākamā negribas ierasties ar kavēšanos, tāpat negribas arī pieļaut kļūdas, strādājot steigā. Marķējot precizitāte ir ļoti būtiska, pieļaujamā kļūda ir tikko 1-2 cm. Darba ziņā interesanti ir tas, cik atšķirīgi cilvēki attiecas pret viņa darbu. “Ja vieni ir ļoti uzmanīgi un atvainojas, kā arī jautā, vai drīkst novietot automašīnu, vai auto netraucē, tad vienmēr atradīsies tādi, kas pat pārbrauks pāri zīmēm un konusiem, lai piekļūtu veikala durvīm vai bankomātam, vienlaikus vēl sulīgi izsakoties, pašam pret visu jāizturas līdzsvaroti un jāpaliek mierīgam,” stāsta Rolands.

Brīvajā laikā viņam patīk pavadīt laiku ar ģimeni un ceļot.

Tālākā vieta, kur viņš ir ceļojis, ir Dominikāna, tur viņš varēja arī atzīmēt savu 50 gadu jubileju. Kad bija jaunāks, Rolands aktīvi nodarbojās ar badmintonu un futbolu, no tiem laikiem mājās ir daudz diplomu un medaļu. Tagad, lielākā vecumā, viņš ir aktīvs dīvāna sportists un bauda sporta skatīšanos televizorā, der gan teniss, gan biatlons, rallijs, UEFA, basketbols un arī visas pārējās sporta disciplīnas, kurās ir pārstāvēti igauņi.

Par savu darbu Rolands saka, ka šis darbs ir daudzpusīgs, lai gan darba princips katru dienu ir tas pats, bet redz daudz dažādu vietu un Igaunijas pilsētu. Par ļoti svarīgu viņš uzskata arī kolektīvu, ar kuru kopā viņš strādā. “Lai gan Tartu es pārsvarā esmu viens, Tallinas kolēģi vienmēr ir pieejami, ja man nepieciešama palīdzība. Savā garajā darba mūžā esmu redzējis daudz dažādu firmu, šeit man patīk, cik iesaistīti un atbalstoši ir mani vadītāji, ja man ir kādas raizes vai jārisina problēma, vienmēr varu pie viņiem vērsties un viņi man palīdz,” saka Rolands.

Kas tevi motivē tavā darbā?

“Mani šo darbu veikt motivēt tas, ka pasūtītājs ir apmierināts ar manis veikto darbu. Mums Igaunijā ir daudz klientu, kas katru gadu pasūta mūsu pakalpojumu, šo uzņēmumu ir daudz, ir svarīgi iegūt klienta uzticību,” viņš saka.