Iepriekš iegūtās zināšanas noder darba meklējumos

26. februāris 2024

Agris ir mobilās brigādes darbinieks, un SOLā strādā 4 mēnešus. Viņa darbs saistīts ar teritorijas uzkopšanu un uzturēšanu kārtībā.

Mobilās brigādes darbiniekam Agris motivē darbā attīstība.

Viņa pirmais darbs bija palīgstrādnieks Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī, kas ir lielākais botāniskais dārzs Latvijā. Viņa uzdevums bija palīdzēt augu pārstādīšanā, laistīšanā,  pārvietošanā utt.

“Kad biju pieaudzis”, viņš pasmejas, viņa nopietnāks darbs bija maizes ceptuvē, kur strādāja par maizes pakotāju. Darbs maizes ceptuvē nebija viegls, un bija maiņās, darbu uzsāka 14:00 pa dienu un pat ieilga līdz rītam. Strādājot ceptuvē, Agris iemācījās strādāt ļoti ātri, kā viņš saka “uzkačāju ātrumu”.

Paplašinot savu pieredzi un zināšanas, viņš strādāja par sētnieku Salaspils novada pašvaldībā. Viņa darba pienākumos bija uzkopt pašvaldības teritorijas – sniega tīrīšana no gājēju ietvēm, lapu grābšana, koku zāģēšana.

Viņa nākamais darbs bija brigadiera amatā, kur nostrādāja divus gadus. Viņa pakļautībā bija komada – zāģētāju un trimmeristu brigāde. Viņu darba pienākumos bija uzturēt teritroriju kārtībā. Zāģētāju komandai bija uzdevums nozāģēt kokus un krūmus, kas traucēja gājējiem vai apdraudēja to dzīvības, un trimmeristu komandai bija uzdevums nopļaut zāli, izmantojot dažādas tehnikas.

Divus gadus Latvijas Kristīgajā Radio ir vadījis kopā ar sievu radio raidījumu “Kāpēc gaidīt?”. Šajā raidījumā var dzirdēt par dažādām jauniešiem, viņu vecākiem un ikvienam aktuālām tēmām, tādām kā intīmās attiecības, mīlestība, vērtības un citas. Tāpat raidījumos iespējams dzirdēt intervijas ar pāriem, dažādus padomus veiksmīgai attiecību veidošanai un laulībai.

Strādājot SOL par mobilās brigādes darbinieku, iepriekš iegūtās zināšanas noderēja šajā amtā. Uzsākot darbu, Agris jau zināja, kas viņam jādara un nevajadzēja viņu apmācīt. Darbs iesākas agri, Agris pasmejas, ka “Grūti ir piecelties no rītiem”. Darbs atkarīgs no laikapstākļiem un var ieilgt līdz 21:00.

Pēc dabas Agris ir intraverts cilvēks, kam nepatīk pūļi vai skaļa vide, bet jūtas labāk mājās, savā komforta zonā. Brīvo laiku Agris pavada kopā ar sievu pie dabas vai apceļojot Latviju. Viņa tradīcija pirms Covida epidēmijas, bija laivu braukšana pa upi ar draugiem. No bērnības viņa iesauka ir “Sīkais”, šo iesauku iedeva viņa mamma.

No ieprikšējās darba vietas Agris atceras mazu kuriozu: “Tas notika ziemas laikā, kad savu darbu bija izdarījis un atgriezās mājās, viņš nolēma sasildīties karstā vannā, bet uznāca lielie puteņi, visiem bija liela panika, kur palika brigadieris? Kāpēc viņš nav darbā? Tad priekšnieks sazinājās ar Agri un prasīja, kur Tu esi? Un uz ko Agris atbildēja: “Es esmu vannā”, kopš tā laika, visi zināja, kur es esmu, ja nebiju uz vietas”

“Kas tevi motivē strādāt?” uz ko Agris atbildēja, ”Mani motivē izaugsme. Jo katrā jaunā vietā tev ir iespēja iemacīties, ko jaunu, apgūt zināšanas un tās pielietot dzīvē un jāsaprot, kam Tu to darbu dari – sev, citiem vai naudas dēļ.”