Energoefektivitātes inženieris Deivids savā darbā jūtas kā tehniskais detektīvs

27. marts 2024

Deivids SOLā strādā jau vairāk nekā divarpus gadus. Gadu strādāja par tehniķi, bet pusotru gadu par energoefektivitātes inženieri. Pirms tam strādājis dažādus darbus būvniecībā, ainavu veidošanā, kinoteātrī un siltumtīklos. Deivids nolēma, ka vēlas pilnveidoties nozarē, kurā iegūts izglītības diploms – enerģētikas darbos.

Deivida darba diena ir daudzveidīga un puse laika tiek veltīta objektu apskatei.

Ilgi meklējumi un daudzas darba intervijas saveda kopā Deividu un SOL. Te saņēma ne tikai labākos nosacījumus, bet jau pirmās intervijas laikā sajuta sirsnīgu attieksmi un SOL kultūru.

Kā saka Deivids, darba diena ir daudzveidīga, ir svarīgi pielāgoties mainīgajiem apstākļiem un faktoriem. Galvenais darbs ir veikt energoefektivitātes novērtējumu – apskatīt objektu, novērtēt visu enerģiju patērējošo iekārtu stāvokli, identificēt defektus, rast risinājumus, kā arī uzlabot efektivitāti, bet pēc tam sniegt priekšlikumus problēmu risināšanai un efektivitātes uzlabošanai.

Puse laika veltīta objektu apskatei, bet otra puse – dokumentu aizpildīšanai. Otra darba daļa ir palīdzība tehniķiem, mācību vadīšana un, ja nepieciešams, elementāru ēku uzturēšanas darbi. Deivids ir it visur. Viņam jau ir pieredze arī komandas vadītāja aizvietošanā.

Visvairāk darbā patīk būt par tehnisko detektīvu – meklēt problēmas iemeslus objektos. Ja situācija objektos ir neskaidra, kaut kas nav kārtībā, tad jāatrod iemesli. Var ar to nodarboties ļoti ilgi, bet svarīgi atbildēt uz jautājumu, kāpēc nedarbojas.

Visgrūtākais uzdevums darbā Deividam ir pieņemt lēmumus, ja tādi var būt vairāki un ir jāizvēlas pats piemērotākais. Īpaši tad, ja runa ir par lielām naudas summām. Vienmēr taču nezini, kā būs. Viņš velta laiku pārdomām, pirms izlemj “par” vai “pret”.

Ja nestrādātu SOL, Deivids atbild pēc ilgas domāšanas, iespējams, atgrieztos vietā, kur strādājis visilgāk – kinoteātrī. Bija lieliski strādāt tur par vecāko bārmeni. Vai arī atgrieztos pie vēl senāk veiktiem darbiem, piemēram, strādātu par matemātikas repetitoru. Vēl padomājis, viņš piebilst, ka varētu atgriezties arī siltumtīklos, kur strādāja pirms SOL.

Deivida daudzpusīgo vaļasprieku vidū ir ģeogrāfija un makšķerēšana

Bērnībā Deivids daudz sapņoja, par ko kļūt. Kad paaugās, viņam iepatikās ģeogrāfija, tāpēc sapnis bija ģeogrāfa darbs. Ļoti patika politiskā ģeogrāfija, hidroloģija, meteoroloģija un ģeoloģija.  Ģeogrāfija kļuva par mīļāko mācību priekšmetu skolā, pat vēlējās to studēt. Tomēr Deividu atrunāja ģimenes locekļi un skolotāji. Ieteica Deividam izvēlēties daudzsološāku jomu, piemēram, inženierzinātnes.

Ģeogrāfija līdz šai dienai turpina būt hobijs. Ar prieku ciemojas pie vectēva laukos, nodarbojas ar dažādiem sporta veidiem, patīk skatīties filmas, lasīt grāmatas, pavadīt laiku kopā ar ģimeni, doties pārgājienos, bet it īpaši – makšķerēt.

Sarunas laikā Deivids atcerējās kādu gadījumu, kad viņš apmaldījās IKI veikala pagrabā. Izlādējās lukturītis, un viņš nonāca pilnīgā tumsā. Šajā lielajā pagrabā nācās iet, balstoties pie sienām, kamēr atrada izeju. Gan smieklīgi, gan nepatīkami, nezini, pret ko atspiedīsies roka.

Deivids uzskata, ka kolēģi viņu raksturotu kā draudzīgu un neprognozējamu. Deivida vadītājs Darjus saka, ka Deivids sakrājis lielu zināšanu bagāžu un daudz pieredzes par inženiertehniskajām sistēmām un būvēm. Viņš spēj pieņemt dažādus jauninājumus, ir eksplozīvi iniciatīvas bagāts kolēģis. Fantastisks, pieticīgs, labdabīgs komandas loceklis.

Deivids iesaka SOL! It īpaši jauniem cilvēkiem, kuri vēlas pilnveidoties tehniskās apkalpošanas jomā. Tā ir lieliska vide, kur mācīties, vairāk uzzināt un sākt savu karjeras ceļu. Ļoti labs uzņēmums, mūsdienīgs.