Uzkopšanas speciālista darbs sniedz iespēju daudz kustēties un dienā redzēt sauli

23. novembris 2022

Kādā lieliskā rudens rītā Paides Maksimarket un Kaubamaja objektā satikāmies ar Tīnu, kura jau sesto gadu strādā SOL kā uzkopšanas speciāliste. Tīna, kas sākumā šķiet kautrīga, piekrita piedalīties darba meklētāju reklāmas video sesijā un sniegt mums interviju par savu, nu jau diezgan ilgo, darba pieredzi SOL.

Draugi Tīnu raksturo, kā vienmēr dzīvespriecīgu cilvēku

Tīna ir ļoti prasmīga, un to parāda arī objektā, pārvietojoties ar ratiņiem un mašīnu, kā arī parādot mums pareizos darba paņēmienus. Viņas acīs ir mirdzums un sejā smaids.

Kad video materiāls bija gatavs, kopā ar Tīnu un Paides darbu vadītāju Piretu devāmies uz Paides biroju, lai turpinātu interviju. Pireta stāsta, ka Tīna vienmēr ir strādājusi ļoti apzinīgi, un darba dzīvē atgriezās, izdarot apzinātas izvēles. Pētām, ko Pireta ar to domā.

Atgriezies darba dzīvē

Kad Tīna pēc ilgākas slimības un daļējas darbspējas iegūšanas izlēma atgriezties darba dzīvē, viņa atrada SOL darba sludinājumu un izlēma atnākt uzzināt par darba iespējam. Kādā dienā viņa arī atnāca un pieklauvēja pie SOL biroja durvīm. Jā, burtiski pie durvīm.

Sadarbība ar menedžeri Piretu ir viens no iemesliem, kāpēc Tīnai ļoti patīk strādāt SOL

Pirmais iespaids par darba vietu bija pozitīvs un jau nākamajā nedēļā viņa varēja sākt darbu vienā  no objektiem. Sākumā skatoties no malas, tad jau nedaudz iesaistoties un otrajā nedēļā jau pavisam viena. Jo laiks gāja uz priekšu, jo vairāk objektu Tīna spēja paņemt klāt. Atbilstoši spējām. “Nu, no sākuma izmēģināju, cik varu, sākumā jau nezini, šādas veselības dēļ,” saka Tīna. Kad Tīna uzzināja par krūts vēža diagnozi, viņa uz diezgan ilgu laiku palika mājās, kas, kā viņa saka, būtiski samazināja darbspējas, un viņa nevarēja iedomāties, cik daudz spēj.

Strādāja tik, cik vēlējās un varēja

Bet viņa spēja un prasīja Piretai aizvien jaunu darbu. Kādu brīdi Tīna strādāja pat sešos objektos, bet kādā brīdī juta, ka vēlas atkal strādāt mierīgāk, un darbu vadītāja, protams, nāca viņai pretim. “Tā ir kā nepārtraukta sadarbība,” saka Pireta un piebilst: “Tīna arī man ir gandrīz vienmēr nākusi pretim, kad kaut kur nepieciešams aizstājējs. Viņa nebaidās no izaicinājumiem.”

Tīnas mīļākā aktivitāte ir darbs ar mašīnām

Darbs SOL Tīnai patīk galvenokārt tādēļ, ka var daudz kustēties un ir labi darba piederumi. Kustību viņa ir apzināti izvēlējusies kā mērķi veselības vārdā, starp objektiem Tīna pārsvarā pārvietojas kājām: “Šajā ziņā kā pozitīvu uztveru to, ka tā ir iespēja dienā redzēt sauli. Ja dienā 8 stundas pavadi darbā, tad taču tu sauli neredzi.” Ar autobusu Tīna pārvietojas tikai tad, ja ir ļoti slikti laikapstākļi.

Iecienītākā aktivitāte ir darbs ar mašīnām

Darbā Tīnas iecienītākā aktivitāte ir darbs ar mašīnām, piemēram, iMop un Hako, uz kura var sēdēt. Ja sākumā viņa ļoti baidījās, jo viņai nav pat autovadītāja apliecības, tad tagad Tīna ir izmēģinājusi vairākas mašīnas un pat šaurā koridorā var veļas telpā iebraukt atpakaļgaitā. “Dažkārt bailes ir lielākas nekā iedomas,” smaida Tīna, “dažkārt ir jāizmēģina, tad nedaudz jāsaņemas un tad atkal jāmēģina.” Pireta piebilst: “Patiesībā ir tā, ka tu nevari teikt, ka negribi, nevari, neproti, ja neesi pamēģinājis.”

Patīk kustēties arī brīvajā laikā

Tīnai patīk veikt dārza darbus

Tīnai arī brīvajā laikā ļoti patīk kustēties, viņas hobijs ir dārzkopība. Tīna uztur kārtībā arī māju un dārzu ar košumkrūmiem un kokiem. TV skatās dārzkopības raidījumus un nodarbojas ar savu mīļdzīvnieku. Draugi viņu apraksta kā ļoti dzīvespriecīgu cilvēku, kurš nekad nesūdzas. Viņas moto ir, ja vairs nekā nevar, tad kaut kā tomēr jāvar. Ir tikai uz brīdi jāapstājas un tad jāiet tālāk.

Tīna arī citiem cilvēkiem ar daļējām darbspējām, kuri līdz šim ir baidījušies atgriezties darba tirgū, noteikti ieteiktu izmēģināt uzkopšanas speciālista darbu. Arī viņas roku darbspējas ir ierobežotas, bet dzīve ir parādījusi, ka neviens darbs nav neiespējams.