SOL ir lieliska vieta prakses veikšanai

16. janvāris 2022

Mūžizglītības labs piemērs ir tāds, ka firmā SOL visi mācās, gan veicot savu ikdienas darbu, piedaloties apmācībās un attīstības programmās, gan veicot prakses uzdevumus.  

Savukārt šo gadu padara aizraujošu fakts, ka vairāki mūsu darbinieki mācījās pavisam citā specialitātē kā viņi strādā ikdienā. Tas sniedza lielisku iespēju paplašināt savu pieredzi un, papildus savai specialitātei, saprast un savstarpēji saistīt arī citas jomas. Viņiem bija laba iespēja iziet savu mācību praksi SOL, kur atbalstoši prakses vadītāji bija viņu pašu labie kolēģi no dažādām struktūrvienībām. Prakses vadītāji regulāri tikās ar praktikantiem, vadīja, iesaistīja, atbalstīja un dalījās ar atsauksmēm par paveikto. Prakses beigās kopīgi analizēja praksei uzstādīto mērķu sasniegšanu, praktikanta attīstību un prakses vadītāja atbalstu.

Vairāk par mūsu praktikantu pieredzi lasiet šeit:

Pārdošanas vadītājs Eingards izgāja administratīvo un biznesa organizēšanas praksi pārdošanas nodaļā: Labākie apstākļi praksei un labākā prakses organizācija, kādu students vispār var vēlēties. Prakse lielā mērā palīdzēja saprast tieši biznesa organizācijas pusi. Galvenais uzsvars saistījās ar pārdošanas vadību.  Paralēli paša prakses uzdevumu pildīšanai redzēju, kā noris procesi arī citās konkrētā uzņēmuma jomās. Vadītājs vienmēr bija man pieejams. Palīdzēja risināt visus jautājumus un problēmas. SOL ir lieliska prakses vieta.

Personāla speciāliste Emīlija izgāja praksi darbam ar personālu: Ļoti baudīju visu prakses periodu. Man patika, ka mani uzreiz silti uzņēma. Prakse man patika arī tāpēc, ka praksē varēju pielietot skolā apgūtās zināšanasun uzzināt daudz ko jaunu par darba tiesībām. Šeit ir ļoti patīkama darba kultūra. Manuprāt, visu darbinieku uzvedībā atspoguļojas uzņēmuma vērtības. Iesaku arī citiem veikt savu praksi šeit! Tā ir pieredze, kas nākotnē noteikti noderēs.

Attīstības projektu vadītāja Helēna izgāja e-mārketinga aktivitāšu organizēšanas praksi: Komunikācija ar vadītāju bija ļoti laba. Prakses ietvaros jo īpaši labi bija izmēģināt skolā mācīto reālajā dzīvē un esmu ļoti pateicīga mūsu uzņēmumam par doto iespēju.  Sagatavoju tekstus mājaslapai, palīdzēju sagatavot mēneša plānu tekstus un veicām veļas mazgātavu fotografēšanu. Prakses ietvaros piedalījos arī radio FM rīta programmā un intervijā TV3 raidījumā. Palīdzēju sastādīt ”landing pages” mūsu uzņēmuma mājaslapā.   

Personāla atlases speciāliste Anna izgāja darbā pieņemšanas praksi: Prakses gaitā palīdzēju veidot darba sludinājumus un tos izplatīt, kā arī atbildēju uz pretendentu zvaniem un iepazīstināju darba piedāvājumus. Darbs bija saistīts arī ar atbalsta sniegšanu darba vadītājiem, kā arī darbinieku atrašanu viņu vajadzībām. Kopiespaids bija ļoti labs! Mani ļoti labi uzņēma, atvēlēja pietiekami daudz laika, lai pierastu, visu laiku apmācīja un vadīja, bet tajā pašā laikā pietiekami uzticējās, lai dažas lietas varētu darīt vienatnē. Mani prakses vadītāji ikdienā palīdzēja man un pamācīja. Biju ļoti apmierināta ar abiem un nespēju iedomāties sev labāku praksi.

Galvenā grāmatvede Kaja izgāja kvalitātes speciālista praksi: Mana kvalitātes speciālista prakse notika 2021. gada pavasarī firmā SOL attālinātā darba apstākļos. Izvēle par labu SOL Baltics OÜ bija vienkārša vairāku iemeslu dēļ: es šajā uzņēmumā trešo gadu strādāju  par galveno grāmatvedi; SOL Baltics OÜ ir  ISO 9001, ISO 14001 un ISO 45001 sertificēti; uzņēmums piedāvā prakses iespējas dažādās darbības jomās. Esmu gandarīta, ka prakses laikā varēju veikt uzdevumus, kas man bija interesanti, atbilstoši prakses mērķiem un būtiski arī uzņēmumam. Jaunās ekonomikas programmatūras ieviešana skaidri parādīja, cik liels ieguvums var būt no kvalitātes vadības sistēmas – procedūru un programmas iespēju saskaņošanai nāca līdzi izmaiņas procedūrās un arī tālāki uzlabojumi. Visas izmaiņas tika apsvērtas, ņemot vērā SOL vadības filozofiju.

Kvalitātes un darba vides partnere Baltijā Helēna izgāja personāla darba praksi : Ņemot vērā pavasara pašreizējo situāciju, mana prakse notika izmantojot Teams. Varu sacīt, ka neskatoties uz to, izvirzītie mērķi tika lieliski izpildīti. Bija interesants izaicinājums strādāt tik lielā uzņēmumā tik izaicinošā laikā. Personāla daļas darbinieki ar savu pieredzi un profesionalitāti pierādīja, ka pirmā gada praksei tika izvēlēts labs uzņēmums. Vadītājs un darbinieki bija gatavi palīdzēt, darba atmosfēra bija ļoti laba. Žēl tikai, ka tik maz varēja uzturēties birojā. Tajā pašā laikā varu apliecināt – ja pats esi aktīvs un komunikabls, tad nepieciešamo informāciju var saņemt arī izmantojot Teams. Paldies, SOL personāla daļa!  

Uzņēmumam SOL Baltics ir piešķirts Tallinas tituls – „Audzēkņiem draudzīgs darba devējs“.